منوی سایت

توصیه هایی در مورد طراحی یک آشپزخانه


توصیه هایی در مورد طراحی یک آشپزخانه:


آیا شما در حال برنامه ریزی خرید یک  آشپزخانه جدید در آینده نه چندان دور هستید؟


در این صورت شما باید نکات زیر را در هنگام طراحی آن در نظر داشته باشید:


1- پریز های برق در محل کار اصلی آشپزخانه باید به اندازه کافی موجود باشد تا در صورت استفاده از لوازم برقی متنوع در هنگام آشپزی نیاز شما را تامین کند.


2- در مورد اینکه چگونه فضای میز کار و همچنین فضای داخل کابینت ها نورپردازی شود فکر کنید. نور مورد استفاده در این فضاها باید به صورت خوشایندی روشن و در حالت ایده آل تر قابل تنظیم باشد. همچنین در صورت امکان بهتر است که منبع نور مورد استفاده قابل رویت نباشد.


توصیه هایی در مورد طراحی یک آشپزخانه 3- پیشنهاد می شود که کمدهای قدی ذخیره سازی  مواد غذایی(کمد سوپرمارکت) را کنار هم و بغل یخچال جانمایی کنید. با این کار شما با متمرکز کردن مواد غذایی و خوراکی ها در یک قسمت از آشپزخانه, می توانید انرژی و زمان زیادی که باید صرف رفت و آمد در آشپزخانه  به دنبال چیزهای مختلف می کردید را ذخیره کنید.به علاوه کمدهای قدی وقتی کنار هم قرار می گیرند به بزرگی مواقعی که به صورت جدا از هم کار می شوند به نظر نمی رسند.


توصیه هایی در مورد طراحی یک آشپزخانه4- فضایی برای قرار دادن کیسه های سنگین خرید ، نزدیک ناحیه ذخیره سازی مواد غذایی در نظر بگیرید. این فضا می تواند به عنوان ناحیه آماده سازی مواد اولیه برای آشپزی نیز مورد استفاده قرار گیرد.


5- در صورتی که معمولا با استفاده از مواد غذایی تازه آشپزی می کنید, میز کار اصلی را در آشپزخانه نزدیک سینک جانمایی کنید.


6- گاز و سینک نباید خیلی از هم دور باشند تا شما مجبور نباشید تابه های سنگین پر از آب را طی مسافت زیادی حمل کنید.


7- در مورد نوع استفاده و نیاز های شخصی خود فکر کنید و آشپزخانه  را بر این اساس طراحی کنید.


8- از فضاهای کور کنج کابینت ها استفاده کنید. بهترین راه حل استفاده از انواع مختلف اکسسوری های فضای کنج میباشد. در استفاده از این نوع یراق آلات, به دلیل به بیرون چرخیدن طبقات از داخل کابینت , همه چیز کاملا در دسترس و در مقابل دید می باشد. تمام خزیدن های خسته کننده به داخل کابینت از این طریق به خاطراتی دور بدل می گردد.

ترجمه و گرد آوری : بردیا بصیری