منوی سایت

1قوانین فنگ شویی برای آشپزخانه

1قوانین فنگ شویی برای آشپزخانه

فنگ شویی

اجاق غذا نباید پشت به در ورودی باشد.اگر اجاق پشت به درب باشد اجاق متوجه ورودی و خروجی افراد نشده و انرژی منفی ((negative chi  کسانی که وارد خانه می شوند وارد غذا می شود.برای جلوگیری باید اجاق را روی جزیره روبروی درب ورودی قرار داد یا اشیا منعکس کننده مثل کتری یا استیل یا آینه پشت گاز روی دیوار قرار گیرد .این کار باعث میشود غذا از هر حرکت ورود و خروج با خبر شود.

اجاق نباید زیر پنجره باشد چون جریان باد میتواند انرژی خوب را ازغذا ببرد.

برخورد عناصر آب و آتش باعث ایجاد انرژی منفی میشود .آشپزخانه را طوری طراحی کنید که اجاق و یخچال و سینک مجاور یکدیگر نباشند .اگر امکان ایجاد فاصله نبود با اضافه کردن یک عنصر چوب مثل گیاه یا کانتر چوبی بین آنها تضاد را از بین ببرید .

به اجاقتان توجه کنید .نوع تغذیه شما بر توانایی کارکردن شما و بر کسب درآمدتان اثر میگذارد.اجاق و مخصوصا شعله ها را تمییز نگه دارید و جهت به جریان افتادن خوش شانسی در زندگی تان هر کدام از شعله های اجاق را به صورت مساوی استفاده نمایید .

روش و نظم مشابه را در کابینتها و انبار و مطبخ اعمال نمایید . لوازم شکسته , غذاهای استفاده نشده و باکسهای خالی را دور ریخته یا ببخشید. 

سطل آشغال و دور ریختنی ها را از دیدرس دور نگه دارید.سطل آشغال در دید باعث میشود سلامتی و کامیابی از خانه دور شود.

 چاقوها و لوازم تیز باید همیشه داخل کابینت یا کشو خارج از دید ذخیره شود.با این کار انرژی منفی لوازم تیز از شما دور میشود.

  ایمنی را هرگز فراموش نکنید (نکته بسیار مهمی در فنگ شویی محسوب میشود.)

تمرکز و روحیه آشپز به غذا منتقل میشود . همه تلاشتان را بکنید آشپزخانه و در مبنای بزرگتر زندگی تان را در جهت آسایش و آسودگی خیال برای آشپزی بهتر  بسازید .

عکس میوه و سبزیجات را  برای افزایش احساس فراوانی و کامیابی به دیوار آشپزخانه بچسبانید.

آینه در محل غذا خوری و اجاق یا محل تهیه  غذا ثروت و سلامتی را زیاد میکند.

اطرافتان را با وسایلی که دارای انرژی مثبت میباشند و با دکوراسیون همخوانی دارند مانند صدفهایی که در تعطیلات با خانواده جمع آوری کرده اید, تزیین کنید . یا گلهای تازه با رنگهای شاداب را در یک گلدان قرار دهید .

بخاطر داشته باشید احساس و اتفاقات بد و منفی کیفیت زندگی شما را لکه دار میکند.

از قوانین اصلی فنگ شویی اینست که اطرافتان را با هر چه به شما احساس ایمنی و آسایش می دهد پر کنید.

گوشه های تیز میتواند غیر ایمنی و سلب کننده راحتی  باشد . کانتر و صندلی هایی با گوشه های گرد انتخاب کنید و گوشه های تیز موجود را با گیاه و کوسن بپوشانید .

وقتی میز غذا خوری انتخاب میکنید مدلهای چوبی نرمتر و ایمن تر بیضی یا گرد بهتر از مربع و مستطیل است.
ترجمه و گرد آوری : مهندس ایمان بیگ